+48 604 455 655 biuro@c-tronic.pl

Regularnie i nieustannie rosnąca ilość pojazdów mechanicznych na drogach krajowych i miejskich, a co za tym idzie – związana z tym zwiększona podaż spalin do atmosfery. Wymaga producentów aut osobowych, dostawczych oraz ciężarowych, wprowadzenie rozwiązań skuteczniej ograniczających emisję szkodliwych substancji. W związku z wdrożeniem standardów Euro, już od dłuższego czasu w nowszych modelach samochodów z napędem typu diesel, a obecnie również coraz częściej w autach z silnikami benzynowymi, montowane są filtry DPF. Zadaniem tych filtrów jest zminimalizowanie negatywnego wpływu cząstek stałych na środowisko naturalne.

Regeneracja i czyszczenie DPF – Wrocław

Kwestia standardów Euro oraz konieczność stosowania filtrów cząstek stałych, przede wszystkim w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi (typu diesel), choć ma słuszny cel – zredukowanie ilości spalin wydzielanych do atmosfery, bywa dla właścicieli samochodów kwestią problematyczną i zachęca do poszukiwania takich rozwiązań, jak regeneracja i czyszczenie.

Zasadniczo, w zależności od modelu pojazdu, a także stylu jazdy, po przejechaniu około 150 tysięcy kilometrów filtr DPF powinno się wymienić. Wiąże się to jednak z dość dużym kosztem, ponieważ nie jest to tani komponent. W przypadku, kiedy odnotujemy wyższe spalanie paliwa czy też zauważymy, że praca silnika nie jest już tak płynna, jak wcześniej, warto udać się do warsztatu. Mechanicy ocenią stan filtra cząstek stałych i zalecą jego regenerację, o ile nie został z jakiegoś powodu uszkodzony. Profesjonalne oczyszczenie zapchanego elementu ze spalin oraz sadzy umożliwi dalsze jego eksploatowanie. To korzystna opcja przede wszystkim ze względów finansowych. Ponieważ zregenerowany, wyczyszczony komponent sprawdzi się w użyciu równie dobrze, jak nowy.

Co warto wiedzieć?

Regeneracja filtrów cząstek stałych jest zabiegiem, z którego powszechnie korzystają właściciele pojazdów silnikowych typu diesel. Pozwala to na efektywniejsze wykorzystanie komponentu, a co za tym idzie – na znaczne oszczędności, ponieważ zakup nowej części wymaga sporych nakładów finansowych.

Co ważne, czyszczenie DPF z sadzy i popiołów powstających w procesie spalania, w profesjonalnych warsztatach jest przeprowadzane z wykorzystaniem nowoczesnego, dającego rewelacyjne rezultaty sprzętu. Warunkiem powodzenia operacji jest jedynie konieczność dostarczenia komponentu nieuszkodzonego.

W warsztacie C-Tronic mechanicy mają do dyspozycji bardzo pojemne urządzenie NUOVA Flash Cleaning Mashine do regeneracji DPF. Dzięki któremu możliwe jest czyszczenie filtrów cząstek stałych również tych montowanych w samochodach dostawczych. Cały proces angażuje nie tylko wodę i środki chemiczne, ale też ciśnienie oraz temperaturę. W wyniku połączenia tych kilku elementów bardzo skutecznie udaje się usunąć nie tylko sadzę i popiół, ale też resztki oleju, ceru czy też drobiny szkodliwego dla zdrowia pyłu PM10.

Filtry DPF – gdzie we Wrocławiu przeprowadzić czyszczenie i regenerację?

Działająca od wielu lat w branży motoryzacyjnej firma C-Tronic profesjonalnie zajmuje się czyszczeniem i regeneracją filtrów cząstek stałych. Posiadamy duże doświadczenie w obsłudze DPF, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie szybko i skutecznie zająć się problemem z niewydolnym, zapchanym DPF. Wykwalifikowany zespół specjalistów zdiagnozuje usterkę i zaproponuje najkorzystniejszy dla konkretnego przypadku wariant. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego warsztatu zlokalizowanego w Żernikach Wrocławskich i skorzystania z dostępnych usług.

KONTAKT

Masz do nas pytanie? Zostaw mail lub telefon, a skontaktujemy się z tobą

C-tronic

Chiptuning Wrocław

ul. Wrocławska 78
55-010 Żerniki Wrocławskie

kom.  604 455 655602 318 411
tel/fax: 71 390 25 30
mail: biuro@c-tronic.pl

Godziny pracy:

pn - pt: 7:00 - 17:00
sb - nd: nieczynne

_

 

NIP: 751-151-75-93

Dane do przelewu:

ING
32 1050 1575 1000 0092 7117 2257

IBAN
PL 32 1050 1575 1000 0092 7117 2257

Kod BIC/SWIFT
INGBPLPW

7 + 12 =