+48 604 455 655 biuro@c-tronic.pl

STACJA KONTROLI POJAZDÓW WROCŁAW

Szukasz profesjonalnej i godnej zaufania stacji kontroli pojazdów na terenie miasta Wrocław i okolicach? Właśnie znalazłeś!

Stacja Kontroli Pojazdów C-TRONIC Wrocław – Dlaczego my?

W SKP C-TRONIC Wrocław skupiamy się na zapewnieniu najwyższej jakości usług kontroli pojazdów. Dzięki naszemu dwudziestoletniemu doświadczeniu i profesjonalizmowi zapewniamy kompleksowe i precyzyjne badania techniczne oraz przeglądy rejestracyjne pojazdów na terenie miasta Wrocław i okolicach. Dzięki szczegółowym kontrolom i wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu dbamy o to, aby nawet najmniejsze usterki zostały wykryte i szybko naprawione. Naszym celem jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych poprzez zapewnienie, że każdy pojazd opuszczający naszą stację spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

UPRAWNIENIA I CERTYFIKATY STACJI PODSTAWOWEJ

W C-TRONIC Wrocław posiadamy certyfikat stacji kontroli pojazdów do badania pojazdów A, B, T, c, d, e, E, h w zakresie sprawdzenia oraz oceny prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, w szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska. Kod rozpoznawczy SKP: DWR/033/P.

PEWNY I NIEZAWODNY SERWIS NAPRAWCZY

Twój samochód jest w dobrych rękach, a ewentualne błędy w jego działaniu są sprawdzone za pomocą profesjonalnego sprzętu i naprawione przez wyspecjalizowancyh mechaników SKP C-TRONIC, mających wyrobioną markę wśród mieszkańców mista Wrocław.

ELASTYCZNOŚĆ I PRZYSTĘPNE GODZINY OTWARCIA

Dzięki elastycznym godzinom otwarcia stacji, możesz zaplanować Twoją wizytę w dogodnej porze dnia – zawsze postaramy dopasować się do Ciebie. Wykonujemy przeglądy techniczne pojazdów o DMC 3,5 tony.

C-TRONIC Wrocław – Czym jest przegląd techniczny?

Przegląd techniczny pojazdu to regularna kontrola techniczna mająca na celu sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz jego zgodności z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa drogowego. Regularne przeglądy techniczne pozwalają wykryć ewentualne usterki lub problemy techniczne, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. 

Badanie techniczne na SKP C-TRONIC Wrocław – Co oferujemy?

Stacja kontroli pojazdów C-TRONIC Wrocław oferuje wykonanie badań technicznych pojazdu w zakresie badań okresowych i dodatkowych.

Z
Pierwsze badania techniczne
Z
Badania pojazdów przystosowanych do zasilania gazem
Z
Nadawanie i wybijanie numerów na nadwoziach, podwoziach, silnikach pojazdów, wykonywanie tabliczek zastępczych
Z
Badania pojazdów skierowanych przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę

Stacja kontroli pojazdów Wrocław – Co sprawdzamy podczas przeglądu?

Na SKP C-TRONIC Wrocław, zgodnie z przepisami sprawdzamy wszystkie elementy pojazdu, które mają wpływ na bezpieczeństwo:

 • Silnik
 • Układ hamulcowy
 • Układ zawieszenia
 • Działanie wycieraczek i spryskiwaczy
 • Układ kierowniczy
 • Układ wydechowy (stan, poziom głośności, emisja spalin)
 • Oświetlenie
 • Nadwozie (szyby i elementy nośne)
 • Elementy bezpieczeństwa 
 • Ogumienie
 • Stan amortyzatorów

Co trzeba wiedzieć?

Jak często wykonuje się przegląd techniczny samochodu?

Terminy przeglądów są określone w prawie i różnią się w zależności od rodzaju pojazdu oraz jego wieku. Dla nowych pojazdów pierwszy przegląd techniczny należy zrealizować przed upływem trzech lat od daty pierwszej rejestracji. Kolejny przegląd należy zaplanować po dwóch latach, a następnie regularnie co rok.

Czy jest to obowiązkowe?

Przegląd techniczny pojazdu jest obowiązkowy w Polsce. Zgodnie z przepisami prawnymi, każdy pojazd zarejestrowany w Polsce musi regularnie przechodzić przegląd techniczny.

Jaka jest kara za brak przeglądu w 2024 roku?

Za zaniechanie przeprowadzenia przeglądu technicznego w roku 2024 grozi mandat w wysokości od 1500 do 5000 zł. Dodatkowo funkcjonariusze mogą zdecydować o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Jakie dokumenty należy zabrać na badanie techniczne?

Wystarczy posiadać dowód rejestracyjny, ponieważ na jego podstawie dokonuje się identyfikacja pojazdu. W dowodzie również znajdzie się pieczątka potwierdzająca dopuszczenie przez diagnostę pojazdu do ruchu. W przypadku braku dowodu rejestracyjnego należy mieć przy sobie pozwolenie czasowe lub kartę pojazdu.

SKP C-TRONIC Wrocław – Ile zapłacisz za przegląd samochodu w 2024?

Opłaty za przegląd pojazdów utrzymują się na stabilnym poziomie przez ostatnie dwie dekady, pomimo ogólnego wzrostu cen innych usług. W roku 2024, Ministerstwo Infrastruktury ustaliło jednolite stawki dla różnych rodzajów przeglądów, co oznacza, że bez względu na wybraną stację kontroli pojazdów, ceny pozostają niezmienne. Obecnie wynoszą one:

98 zł

Samochód osobowy

162 zł

Samochód osobowy z instalacją gazową

62 zł

Motocykl

153 zł

Ciężarówka

KONTAKT

Masz do nas pytanie? Zostaw mail lub telefon, a skontaktujemy się z tobą!

C-tronic – STACJA KONTROLI POJAZDÓW

ul. Zasłuczańska 4
55-010 Żerniki Wrocławskie

tel. do SKP: 531 044 055 | 531 055 066
mail: biuro@c-tronic.pl

Godziny pracy SKP:

pn – pt: 7:00 – 20:00
sb: 7:00 – 15:00

NIP: 751-151-75-93

Dane do przelewu:

ING
32 1050 1575 1000 0092 7117 2257

IBAN
PL 32 1050 1575 1000 0092 7117 2257

Kod BIC/SWIFT
INGBPLPW

11 + 3 =