+48 604 455 655 biuro@c-tronic.pl

Bez względu na to, jakim pojazdem poruszasz się na co dzień – osobowym, dostawczym czy ciężarowym, z każdym przejechanym kilometrem możesz spodziewać się, że któraś z kontrolek na pulpicie w pewnym momencie zaalarmuje o konieczności umówienia wizyty w najbliższym warsztacie samochodowym. Warto w takich sytuacjach wybrać polecane i sprawdzone miejsce, takie jak działający w pobliżu Wrocławia warsztat C-Tronic, który profesjonalnie zajmie się usunięciem wszystkich problemów wpływających negatywnie na Twój komfort jazdy.

Zasady działania filtra DPF i jego charakterystyka

Filtr DPF jest nazywany także filtrem cząstek stałych. Od lat 90. montowany jest w pojazdach z silnikiem diesla w celu ograniczenia emitowanych przez niego zanieczyszczeń. Filtr DPF znajduje się w układzie wydechowym pojazdu z silnikiem wysokoprężnym, a czasami także w silnikach benzynowych. W skład jego struktury wchodzą porowate ścianki wykonane z metalu lub ceramiki. Zdarza się, że wytwarza się je również z papieru, te jednakże nie nadają się do regeneracji. Całość posiada metalową obudowę, którą podłącza się do wydechu. W wyniku redukcji emitowania zanieczyszczeń do atmosfery osiadają one na ściankach filtra. To powoduje, że urządzenie zużywa się i wymaga regeneracji. W tym celu rekomenduje się wybranie sprawdzonego warsztatu, który zajmuje się takimi zadaniami, jak regeneracja filtra w celu pozbycia się wszelkich zanieczyszczeń z urządzenia lub, jeżeli jest trwale uszkodzony, usuwanie filtra DPF (Wrocław) i zastąpienie go nowym. Aby filtr spełniał wymogi bezpieczeństwa, musi być regularnie czyszczony.

Zastosowanie filtra DPF

Głównym zadaniem filtra DPF jest eliminowanie zanieczyszczeń powstających podczas eksploatacji pojazdu, które są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Jak na przykład gazy spalinowe, siarczany czy azotany, a także produkty spalania węgla. Sprawna praca filtra DPF ogranicza emisję tych substancji do atmosfery, w związku z czym znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym. Są one wykorzystywane zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych, autobusach czy różnego rodzaju maszynach przemysłowych i rolniczych. Dzięki innowacyjnym metodom usunięcie zanieczyszczeń z filtra DPF, czym z powodzeniem zajmuje się firma C-Tronic, przebiega zazwyczaj szybko, sprawnie, a właściciel pojazdu może z powrotem cieszyć się zaletami, które oferuje takie rozwiązanie. Chociaż filtr DPF jest ogólnie stosowany, ma to do siebie, że podczas eksploatacji pojazdu zużywa się. Jak szybko nastąpi jego zanieczyszczenie, zależy od wielu czynników, w tym od częstotliwości użytkowania auta.

Przedłużenie żywotności filtra DPF

Istnieje kilka sposobów, jak ograniczyć zużywanie się filtra DPF pomimo często korzystania z pojazdu. Aby filtr posłużył dłużej, warto dbać o dobrą kondycję innych elementów układu, w tym zaworu recyrkulacji spalin. W przypadku, kiedy jest on niesprawny, do filtra trafia więcej zanieczyszczeń i szybciej się on zatyka. Zaleca się również regularną wymianę filtra powietrza. Kiedy jest on uszkodzony, silnik zwiększy dymienie, a filtr DPF ulegnie wczesnemu zużyciu. Ze względu na fakt, że uszkodzone filtry nie mogą być regenerowane, konieczne jest wówczas usuwanie DPF (Wrocław) celem jego wymiany na nowy, sprawny element. Warto podjąć się także czasowego wyłączenia filtra DPF. Aby tego uniknąć, dobrze jest dbać o ogólny stan pojazdu i korzystać z wysokiej jakości paliwa. Co więcej, istotne są działania konserwacyjne turbosprężarki czy innych części samochodowych. W przypadku pojawienia się nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu skorzystać można z pomocy sprawdzonych fachowców, których zatrudnia C-Tronic. 

Przegląd, diagnostyka i sprawne usunięcie pojawiających się problemów

Doskonale rozumiemy potrzeby naszych Klientów, dlatego nie ograniczamy się jedynie do świadczenia podstawowych usług. Nasz zespół kompleksowo zajmie się diagnostyką poszczególnych podzespołów, w tym również oceni stan filtra DPF zapobiegającego przedostawaniu się cząstek stałych do atmosfery. W razie potrzeby i na wyraźne życzenie Klienta tymczasowo wyłączy i podda regeneracji element zanieczyszczony pyłem PM10 czy popiołem powstającym w wyniku spalania oleju. W rezultacie, po diagnostyce filtra DPF wyraźnie poprawi się efektywność działania silnika, szczególnie na krótszych trasach, które najczęściej pokonujemy w zatłoczonych miastach.

Filtr DPF – diagnostyka i regeneracja

Usuwanie problemu związanego z zapchanym lub uszkodzonym filtrem cząstek stałych (DPF) z reguły wymaga pomocy doświadczonego warsztatu. Filtr DPF jest bowiem dość podatny na uszkodzenia i decydując się na jego tymczasowe wyłączenie w celach diagnostycznych, należy posiadać odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Prawidłowo przeprowadzona procedura, która powinna być uzgodniona z właścicielem samochodu, pozwoli na dalszą, efektywną eksploatację pojazdu. Usunięcie problemów z filtrem DPF poprzez jego tymczasową dezaktywację do celów diagnostycznych, oczyszczenie lub regenerację, to remedium na wysokie koszty związane z zakupem nowego komponentu i z tego powodu cieszy się zainteresowaniem właścicieli pojazdów mechanicznych wyposażonych w silniki typu diesel. W C-Tronic tymczasowo wyłączysz filtr, żeby poddać go profesjonalnej regeneracji i skutecznie pozbyć się problematycznych zanieczyszczeń.

Tymczasowe wyłączanie filtra DPF – Wrocław

Jeżeli dużo korzystasz z samochodu, w przypadku nieodwracalnych uszkodzeń koniecznie może być podjęcie takich działań, jak czasowe wyłączenie filtra DPF, które wykonamy dla Ciebie w naszym warsztacie lub usuwanie filtra DPF (Wrocław) w celu zastąpienia go nowym. Usuwanie pozostałości oleju, ceru, sadzy i pyłów PM10 przy pomocy specjalistycznego urządzenia do oczyszczania, pozwala na skuteczne zregenerowanie filtra cząstek stałych (DPF) – o ile nie uległ on wcześniej mechanicznemu uszkodzeniu. Jeżeli tak się jednak stało, element zniszczony należy usunąć i zastąpić nowym, ponieważ tylko w ten sposób proces oczyszczania spalin w silnikach typu diesel będzie przebiegał prawidłowo. Dla celów diagnostycznych można też zdecydować się na wyłączenie i sprawdzenie układu, co na pewien czas usunie problemy w tym zakresie.

C-Tronic – o naszych usługach

Firma C-Tronic to przede wszystkim doświadczenie w branży i wysoka jakość oferowanych usług. Zajmujemy się profesjonalną diagnostyką problemów w pojazdach osobowych i ciężarowych, na co pozwala nam nowoczesne zaplecze maszynowe i wykwalifikowana kadra. W przypadku prac związanych z regeneracją filtra DPF sprawdzamy, czy nie posiada on trwałych uszkodzeń. Jeżeli zostaną one wykryte, nie można poddać go czyszczeniu. Wtedy niezbędnym działaniem jest czasowe wyłączenie filtra DPF (Wrocław) i jego wymiana na nowy, sprawny element. Jeżeli natomiast nie jest uszkodzony, skutecznie usuwamy z niego zanieczyszczenia. Wykorzystujemy jedynie bezpieczne metody potwierdzone licznymi testami.

Ponadto, oferujemy szereg innych usług w zakresie prac motoryzacyjnych. Pomagamy odpowiednio dbać o auta tak, aby pozostawały sprawne, służyły przez lata i zapewniały właścicielom komfort jazdy. Cieszymy się uznaniem w branży oraz wciąż udoskonalamy swoją ofertę, gwarantując najwyższą jakość usług.

C-Tronic – profesjonalny warsztat tuningu samochodów

Regularnie uzupełniamy ofertę warsztatu C-Tronic o nowe, bardzo potrzebne właścicielom pojazdów mechanicznych usługi. Profesjonalnie zajmujemy się nie tylko diagnostyką elektroniki, lecz także naprawą turbosprężarek, serwisem klimatyzacji czy programowaniem kluczy. Kompleksowo przygotujemy Twoje auto do jazdy, usuwając wszystkie problemy, które mogłyby zakłócić płynność poruszania się zarówno w mieście, jak i na dalszych trasach. Dzięki temu, że nasz warsztat jest doskonale wyposażony w nowoczesne urządzenia, szybko i skutecznie wykonujemy tymczasowe wyłączanie filtra DPF w celach diagnostycznych i zajmiemy się usunięciem zanieczyszczeń oraz jego regeneracją. W rezultacie, korzystając z naszych usług, nie tylko poprawisz komfort jazdy, ale też odnotujesz znaczące oszczędności związane z brakiem konieczności zakupu nowych komponentów.

W przypadku pytań chętnie na nie odpowiemy. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i w pełni się w nie angażujemy, o czym świadczą efekty podejmowanych przez nas działań. Poszukujesz profesjonalnego warsztatu tuningu samochodów? Skorzystaj z formularza kontaktowego i już dziś umów się na wizytę w warsztacie C-Tronic!

KONTAKT

Masz do nas pytanie? Zostaw mail lub telefon, a skontaktujemy się z tobą

C-tronic

Chiptuning Wrocław

ul. Wrocławska 78
55-010 Żerniki Wrocławskie

kom.  604 455 655602 318 411
tel/fax: 71 390 25 30
mail: biuro@c-tronic.pl

Godziny pracy:

pn - pt: 7:00 - 17:00
sb - nd: nieczynne

_

 

NIP: 751-151-75-93

Dane do przelewu:

ING
32 1050 1575 1000 0092 7117 2257

IBAN
PL 32 1050 1575 1000 0092 7117 2257

Kod BIC/SWIFT
INGBPLPW

3 + 10 =